Program myAGE.health vám pomůže sledovat váš funkční věk

767
ilustrační foto myAGE.health

Firma mySASY, jejíž aplikaci využívají čeští i slovenští vrcholový sportovci spouští crowdfundingovou kampaň. Jejím cílem je přinést aplikaci myAGE.health, která nebude jen pro sportovce, ale pro všechny, kteří se chtějí věnovat zdravému pohybu a kontrolovat svoje tělesné stáří.

Aplikace je určena pro ty, kteří chtějí mít jasno v tom, jak stárnou. Díky jedinečné technologii vám aplikace připraví osobní program přesně na míru. Aplikace myAGE.health totiž sleduje vaše aktivitu a srdeční frekvenci.

„Když si večer dáte osm piv a nejste na to moc zvyklí, vaše kapacita bude nulová. Podobně tak na tom bude kapacita sportovce den po opravdu silném tréninku. Principem celé aplikace je nastavit optimální trénink pro aktuální stav organismu, což děláme na základě rychlého měření a personalizovaných dat, ne na základě sto let platných teorii a tabulek, jak se to v praxi ještě pořád běžně dělá,“ vysvětluje jeden z tvůrců Radim Šlachta v rozhovoru pro Czechcrunch.

Sami si budete moci zvolit jakého cíle chcete dosáhnout. Aplikace připravuje pro každého jedinečný plán aktivit, sleduje osobní progres a efektivitu jednotlivých aktivit. Podle Radima Šlachty je možné svůj funkční věk snížit až o dvacet let.

„Projekt myAGE.health navazuje na předešlý startup mySASY ten je určený hlavně pro vrcholové sportovce. Rádi bychom tak nabídli podobnou aplikaci také obyčejným lidem, a proto jsme vytvořili myAGE.health,“ řekl o projektu Radim Šlachta.

Vytvořili jsme pro vás „miniprototyp“ aplikace, který všem ukáže základní koncept a funkce aktuálně budovaného systému….

Zveřejnil(a) myAGE.health dne Středa 2. června 2021

Program mySASY používají i olympijští sportovci jako je třeba Kritina Mäky nebo Zuzana Hejnová. Pro širokou veřejnost bude podobná věc dostupná v programu myAGE.health. „Výsledek není o sportu, jde o přesné nastavení pohybu tak, aby se zdravotní stav organismu zlepšil, čím samozřejmě klesne i funkční věk,“ popsal Šlachta myAGE.