EXCALIBUR ARMY rozšiřuje zahraniční spolupráci i své portfolio. Hledá nové zaměstnance nejen do výroby

Společnost EXCALIBUR ARMY (EA) sídlí ve Šternberku u Olomouce a navazuje na tradici Vojenského opravárenského podniku 026. Podnik je součástí holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) od roku 2013. V roce 2020 šternberská společnost dosáhla tržeb 2228 milionů Kč a EBITDA činila 396 milionů Kč.

EA zaměstnává téměř 500 pracovníků a zabývá se především výrobou a prodejem pozemních vojenských a speciálních vozidel pro armádní i civilní sektor. V oblasti vojenské techniky se zaměřuje se na vývoj a výrobu ve vlastních prostorech, ale také na servisní služby, repase a modernizace včetně zásadních přestaveb a konstrukci nových verzí zavedených vozidel.

Ve svém portfoliu má kromě tanků a obrněných pásových i kolových vozidel také dělostřeleckou techniku, raketomety, ale i speciální ženijní, obojživelná a podpůrná vozidla, která nacházejí uplatnění nejen v ozbrojených silách, ale také u hasičů a dalších složek integrovaného záchranného systému. EA také zajišťuje dodávky náhradních dílů pro obrněná vozidla i nákladní a speciální vojenské vozy.

Zabývá se rovněž prodejem lehkých i ručních palných zbraní a vybavení pro vojáky a příslušníky dalších silových resortů a dodává zákazníkům různé druhy munice. Společnost disponuje i kapacitou pro zakázky v oblasti všeobecné strojírenské výroby a obrábění.

Firma má zákazníky po celém světě a spolupracuje s renomovanými světovými producenty obranných technologií, jako je například General Dynamics European Land Systems (GDELS). Na mnoha projektech úzce spolupracuje i s partnerskými společnostmi z holdingu CSG, například s automobilkou TATRA TRUCKS a podnikem TATRA DEFENCE VEHICLE nebo RETIA.

V posledních letech získala společnost zakázky na dělostřeleckou výzbroj, raketomety či obrněná vozidla například v Indonésii, na mostní systémy tamtéž a také v Brazílii a nejnověji ve spolupráci s TATRA DEFENCE VEHICLE, GDELS a izraelskou korporací Elbit Systems zakázku na obrněná vozidla pro Filipíny.

Firma letos již stihla představit první novinku a získat novou zahraniční zakázku. „Začátkem letošního roku na veletrhu IDEX jsme představili další novinku z našeho portfolia, a to kolovou samohybnou kanonovou houfnici DITA disponující zbraní ráže 155 mm. Jde o první český dělostřelecký systém, který je konstruován pro standardní munici používanou v NATO,“ informoval Richard Kuběna, obchodní ředitel EA.

Na IDEXu byla rovněž podepsána s indonéskou firmou PT Republik Defensindo smlouva o společné výrobě raketometů RM-70 Vampire v Indonésii. Produkce raketometů začala již v tomto roce. Projekt je pokračováním spolupráce obou firem a navazuje na dodávku českých raketometů RM-70 Vampire.

EA má v plánu v letošním roce nabrat více než 70 zaměstnanců na pozice svářeč, zámečník, automechanik, elektromechanik, lakýrník a výrobní dělník. Společnost vybudovala v loňském roce nové vývojové centrum s moderním zázemím a vybavením. Také do tohoto centra hledá nové vývojové kapacity na pozice technolog či vývojový konstruktér.

Stabilita zaměstnání a zajímavé pracovní uplatnění nepatří k jediným výhodám práce ve šternberské pobočce EA. Zaměstnanci mají možnost přesčasové práce či rozšíření kvalifikace v rámci profesního rozvoje. Již na školních praxích si firma vybírá šikovné mladé techniky, kterým jako čerstvým absolventům nabízí zaměstnání s rozvojem a dlouhodobou perspektivou.

Kromě běžných benefitů (penzijní připojištění, firemní jídelna, zdravotní volno, zvýhodněné mobilní tarify) firma svým zaměstnancům nabízí také nadstandardní lékařskou péči, stravenky v hodnotě 125,- Kč, elektronickou stravenkovou kartu s možností slev pro rodinné nákupy, bezplatné právní poradenství či případnou finanční podporu volnočasových aktivit svých zaměstnanců.

Zájemci o pracovní příležitost ve společnosti EXCALIBUR ARMY se mohou hlásit na mailové adrese prace@excaliburarmy.eu nebo na telefonním čísle 585 083 207. Více informací o jednotlivých pracovních pozicích naleznete také na webu www.excaliburarmy.cz/kariera.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

  • V Olomouckém kraji naměřili až 36 stupňů, na Lysé bylo přes 25 stupňů
    Společnost

    V Olomouckém kraji naměřili až 36 stupňů, na Lysé bylo přes 25 stupňů

    V Olomouckém kraji dnes nejvyšší teplota dosáhla 36 stupňů, meteorologové ji naměřili ve Šternberku na Olomoucku. Teplo bylo i na horách, na Lysé v Beskydech překročila teplota 25 stupňů, příliš se neochladili lidé ani na Pradědu v Jeseníkách, kde bylo 21 stupňů. V Olomouckém kraji bylo překročeno denní maximum na 11 ze 13 stanic měřících více než 20 let, uvedli dnes meteorologové na sociálních sítích.

  • Olomoucká zoo slaví. Poprvé přivítala na svět mláďata pandy červené
    Společnost

    Olomoucká zoo slaví. Poprvé přivítala na svět mláďata pandy červené

    Olomoucká zoo se těší z narození dvou mláďat pand červených. Matka je prvorodička a péči o ně se teprve učí, otcem je šestiletý samec z Francie. Rodina je ve společném výběhu. Pandy v olomoucké zoo chovají v páru už několik let.

  • Horoskopy na supertropický víkend . . . . ufffff
    Horoskopy

    Horoskopy na supertropický víkend . . . . ufffff

    Dobré ráno, po dlouhém týdnu tu máme opět víkend, a to supertropický. V sobotu svůj svátek slaví Ladislav a Ladislava, v neděli nezapomeňte popřát všem Lubomírům a Lubomírám. Olomoucký Report má pro vás horoskop.

  • Výluka tramvají skončí dříve. Přes Tržnici pojedou už v polovině července
    Doprava

    Výluka tramvají skončí dříve. Přes Tržnici pojedou už v polovině července

    Dobrou zprávu přinesl cestujícím Dopravní podnik města Olomouce (DPMO). Pro cestující se zkrátí výluka tramvají přes Tržnici, která zde trvá od 8. května. Původně měla skončit až 8. srpna, DPMO nyní hlasí konec už v pátek 17. července.

Nejčtenější

Seriály