Jsi člověk do nepohody? Chceš pomáhat lidem, chránit jejich život, zdraví a majetek? Hledáš atraktivní zaměstnání? V okrese Přerov přijímají nové policisty na oddělení hlídkové služby, na obvodní oddělení a dopravní inspektorát.
Ředitel Územního odboru Přerov plukovník Martin Crha říká: „Uplynulé období před nás postavilo zcela nové a náročné výzvy jako pandemii Covid-19 a válku na Ukrajině. Musím hrdě říct, že jim Policie České republiky čelí se ctí. Je znát, že i veřejnost pozitivně vnímá, jak velký smysl a budoucnost má práce policistů.“ Policie aktuálně přijímá nové kolegyně a kolegy, ať už z okresu Přerov nebo blízkého okolí. „Pokud máš odvahu, chceš pomáhat, není Ti cizí nepohodlí, kterému je policista často vystaven, chceš chránit nejen své blízké a přátele a hledáš atraktivní zaměstnání, kde se nebudeš nudit, přijď mezi nás. Rádi Tě uvítáme do svých řad,“ zve do řad policistů plukovník Martin Crha.
„Až projdeš přijímacím řízením, budeš zařazen na oddělení hlídkové služby, kde budeš mimo jiné vykonávat službu na úseku tzv. prvosledových hlídek, které jsou připraveny ihned reagovat například na případný útok ozbrojeného pachatele, aktivního střelce,“ popisuje práci plnou adrenalinu Crha. Tento útvar rychle a rázně zasahují všude tam, kde je to třeba. Jejich úkolem je identifikace, vyhledání a eliminace nebezpečného pachatele, koordinace evakuace osob z místa útoku nebo jiné krizové situace, poskytnutí první pomoci a předávání informací.
Práce u Policie České republiky je opět v kurzu! A právem. Poskytuje jistotu platu a místa, náborový příspěvek 75 tisíc korun, 6 týdnů dovolené, pravidelné automatické navyšování platu, fond pracovní doby 37,5 hodiny týdně, široké možnosti kariérního růstu, plat po nástupu do výkonu služby 32 tisíc korun, po 3 letech až 37 tisíc korun a spoustu dalších benefitů a jistot podle zákona o služebním poměru jako například doživotní výsluhu, odchodné, plat v plné výši v době pracovní neschopnosti i při ošetřování člena rodiny a další. Průměrný služební příjem policistů a policistek v Olomouckém kraji například za rok 2018 byl 41.433 Kč, v roce 2021 už 47.576 Kč.
To nejsou jediné úkoly, které plní členové prvosledových hlídek. „Je běžné, že policisté z prvosledových hlídek také slouží jako členové pořádkové jednotky, která je pravidelně nasazována k zajišťování veřejného pořádku při rizikových sportovních a kulturních událostech nebo taktéž při různých demonstracích či pátracích akcích po ztracených osobách, a podobně,“ doplňuje ředitel ÚO Přerov.
Kdo se může stát členem prvosledové hlídky? Může jím být i nováček? „V podstatě ano, může,“ odpovídá pukovník Crha. „Na oddělení hlídkové služby získávají první zkušenosti s policejní prací. V rámci výcviku, který musí absolvovat všichni nově nastupující, se naučí sebeobranu, bojová umění, střílet z krátkých a dlouhých střelných zbraní, řídit služební vozidla s právem přednosti v jízdě,“ dodává plukovník s tím, že následně pak v reálných situacích v přímém výkonu služby poznají, jaké to je třeba jet rychle na „majáky“ na případ, aby zabránili spáchání trestného činu nebo zadrželi pachatele nebo dokonce zachránili lidský život.
Policie ČR na Jesenicku poskytuje novým policistům bydlení
„Jako policistu prvosledové hlídky mě baví, že nikdy nevím, jaká situace nastane,“ říká praporčík Ladislav Mišun, který je členem prvosledové hlídky od roku 2017 a od září 2020 slouží na nově vzniklém oddělení hlídkové služby v Přerově. „Služba může začít běžnou hlídkovou činností a během minuty se může vše změnit a jsme vysláni třeba zakročit proti nebezpečnému pachateli nebo pronásledovat ujíždějící vozidlo. Oproti policistům z obvodních oddělení disponujeme rozsáhlejším materiálním vybavením, ať už se jedná o dlouhé střelné zbraně, zastavovací pásy, prostředky balistické ochrany, jako je štít, helma a další,“ popisuje své zaměstnání Mišun a dodává, že jako člen prvosledové hlídky také mívá častěji střeleckou a taktickou přípravu, aby byl připraven zasáhnout v rámci celého územního odboru Přerov.
„Služba u prvosledové hlídky je mnohem akčnější a zajímavější,“ říká praporčík Marek Tkadlčík, který v přímém výkonu slouží od února 2020. „Od dětství se mi policejní práce líbila, baví mě a dělám ji proto, abych mohl pomáhat lidem, kteří pomoc potřebují.“
Policisté jsou často ti, kteří jako první přijíždějí na místo dopravní nehody nebo požáru, ještě dříve než záchranáři nebo hasiči a poskytují první pomoc zraněným. Při pátracích akcích hledají ztracené děti a pohřešované seniory. Svou službou chrání životy, zdraví, práva, majetek i svobodu. Dohlížejí na bezpečí, pomáhají v ohrožení, při živelných katastrofách i v krizových situacích. „Navíc mi práce u policie poskytuje možnosti kariérního růstu a stabilní plat,“ dodává praporčík Marek Tkadlčík.
Přijímací řízení se skládá z fyzických testů, psychotestů a zdravotní prohlídky. Fyzické testy mají čtyři části, člunkový běh, celomotorický test, kliky a běh na jeden kilometr. Fyzické testy lze v případě neúspěchu po natrénování opakovat. Ověření osobnostní způsobilosti je zaměřeno na zjišťování osobnostních předpokladů, které jsou potřebné pro výkon služby u Policie České republiky. V jeho průběhu uchazeči vyplňují osobnostní dotazníky a hovoří s nimi psycholog.
V rámci celého okresu Přerov se aktuálně navyšují počty policistů a policistek na odděleních v Přerově, Hranicích a Kojetíně. Máš odvahu stát se policistou? Piš na nabor.olomouc@pcr.cz nebo vyplň krátké info o sobě v kontaktním formuláři pod článkem a my se ti ozveme.
Tento formulář v současné době prochází údržbou. Prosím zkuste to znovu později.