Poškozené elektrické napětí uzavřelo dálnici D35. Škoda sahá ke třem milionům korun

V pondělí 1. listopadu došlo k obousměrné uzavírce dálnice D35 mezi Olomoucí a Ostravou z důvodu poškození sloupu elektrického napětí. Provoz byl na tomto úseku uzavřen po šestnácté hodině a potrvá čtyřiadvacet hodin, tedy do dnešních odpoledních hodin. Poškození zapříčinil řidič traktoru. Předběžná škoda je vyčíslena na tři miliony korun.

„Šetřením bylo zjištěno, že do sloupu na poli u dálnice narazil traktor a poškodil jej. Dálnice proto bude z bezpečnostních důvodů po dobu oprav uzavřená,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Na místě byli hasiči i pracovníci ČEZu.

Vedení vysokého napětí křižuje dálnici na 280. kilometru a hrozil pád na cestu. Konkrétně je uzavřen úsek od exitu 276 Holice po exit 281 Přáslavice. „Objízdná trasa pro dálkovou osobní i nákladní dopravu je ve směru na Ostravu vedena od exitu 276 Holice po silnici I. třídy č. 55 přes obce Krčmaň a Kokory k Přerovu, kde řidiči najedou na nový úsek dálnice D1 směřující na Lipník nad Bečvou a dále pak na Ostravu,“ doplnila Šafářová. Pro opačný směr je objízdná trasa stejná.

Na objízdných trasách jsou policejní hlídky a usměrňují dopravu zejména v místech, kde by mohlo docházet ke komplikacím.

Poškození způsobil jednadvacetiletý řidič traktoru, který najel na poli u dálnice do sloupu elektrického vedení. Ke zranění nedošlo. „Traktorista uvedl, že prováděl kultivaci pole, přitom se ohlédl dozadu a traktor mezitím narazil do sloupu. Pracovníci energetické společnosti na místě zjistili poškození i dalšího sloupu elektrického vedení. Budou tedy kontrolovat i zbývající sloupy, jestli nedošlo k jejich poškození,“ sdělil policejní mluvčí Libor Hejtman.

Případ policie vyšetřuje jako podezření z přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti. Při prokázaní viny hrozí muži až tři roky za mřížemi.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

  • V Hranicích se otevřelo nově opravené nábřeží. Nabízí místo pro odpočinek
    Společnost

    V Hranicích se otevřelo nově opravené nábřeží. Nabízí místo pro odpočinek

    Příjemnější prostředí čeká na obyvatele a návštěvníky Hranic na Přerovsku. Minulý pátek bylo slavnostně otevřeno revitalizované nábřeží na Kropáčově ulici. Součástí proměny je odpočinková zóna, nový mobiliář a nové veřejné WC.

  • Vyberte nejkrásnější místa a zážitky při cestování po Olomouckém kraji
    Tipy

    Vyberte nejkrásnější místa a zážitky při cestování po Olomouckém kraji

    Letní sezóna startuje, a tak je ideální čas podpořit vaše nejoblíbenější tipy na výlety, zážitkové programy nebo pohodovou dovolenou. Hlasování o prestižní Ceny Olomouckého kraje v oblasti cestovního ruchu 2026 právě běží a o titul se v každé kategorii uchází pětice jedinečných finalistů. Rozhodněte svými hlasy, kdo získá letošní prvenství.

  • Nezvládl zatáčku a havaroval. 19letý muž na Přerovsku dostal auto na bok
    Krimi

    Nezvládl zatáčku a havaroval. 19letý muž na Přerovsku dostal auto na bok

    Nepřiměřená rychlost způsobila dopravní nehodu v pondělí večer na Přerovsku. Mezi Výkleky a Lazníky havaroval v levotočivé zatáčce 19letý řidič se svým spolujezdcem. Řidič byl preventivně převezen do nemocnice, škoda se vyšplhala na 25 tisíc korun.

  • Kde se lidé v Olomouci nejvíc bojí? Napoví pocitová mapa města
    Společnost

    Kde se lidé v Olomouci nejvíc bojí? Napoví pocitová mapa města

    Město Olomouc spustilo nový web věnovaný pocitovým mapám. Interaktivní portál umožňuje lidem vidět, jak občané vnímají jednotlivá místa ve městě, co mají rádi, kde se cítí bezpečně, kde jim něco chybí nebo kde se nejvíce bojí. Výsledky mají pomoci při plánování budoucího rozvoje Olomouce, strategických dokumentů i konkrétních projektů

Nejčtenější

Seriály