Po čtyřech letech konečně hotovo. Autobusové nádraží otevřou v únoru

Nové autobusové nádraží na ulici Dukelská zahájí provoz už 1. února. Zruší se také náhradní autobusové stanoviště na ulici Příčná. Nově se cestující mohou těšit na moderní systém, nové přístřešky a sociální zázemí.

Stavba je sice dokončená, ale čeká na kolaudaci. "I když je autobusové nádraží postavené, neznamená to, že může být užíváno. Jako každá jiná stavba musí splnit zákonem stanovené podmínky pro získání povolení ho užívat. I v tomto případě se muselo počkat na nabytí právní moci pro jeho užívání," říká starosta Litovle Viktor Kohout (SNK).

Od 1. února 2024 bude zahájen provoz nového autobusového nádraží na ulici Dukelská. Ke stejnému datu dojde ke zrušení náhradního autobusového stanoviště na ulici Příčná,“ informovalo ČSAD.

Věřím, že to bude nám všem dobře sloužit. Děkuji Vám za výdrž, majitelům autobusového nádraží za toto dílo a také děkuji i všem řidičům busů, jelikož to přes to centrum a nejrůznější objízdné trasy rovněž neměli úplně tak jednoduché,“ uvádí Kohout.

Po téměř čtyřech letech se tak autobusové spoje vrátí na původní místo. Příprava začala už v roce 2020. Samotná rekonstrukce začala až v roce 2023 a dokončena letos. Stavba vyšla na zhruba 40 milionů korun. Občané mohou z nového autobusáku vyjet 1. února. První den bude cestujícím k dispozici od 5 do 16 hodiny pracovník ČSAD, který poskytne potřebnou pomoc.

V průběhu dalších dní bude prostor předán zpět městu Litovel a odvezou se stojany na kola. „V rámci budování smíšené stezky bychom rádi místo pro kolaře ještě řešili i nějakým přístřeškem tak, aby to ovšem zapadalo do rázu,“ dodává Kohout.

Nádraží je vybaveno moderním systémem a kamerami. Na cestující čeká nová čekárna, sociální zázemí a informační kancelář. Na nádraží mohou cestující také využít WC za poplatek. WC je zajištěno i pro invalidy pomocí euroklíče. Nástupiště jsou nově kryty přístřešky, kde se cestující mohou v případě deště dobře schovat.

Kontroverzní byla zchátralá budova bývalé čekárny. Ta nepatří městu ani ČSAD. Prozatím v této věci probíhá jednání. „Majitel má zájem s objektem smysluplně naložit dle svého podnikatelského záměru s ohledem na územní plán a také s ohledem danému prostředí, které tu vzniká,“ uvádí Kohout.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály