Řidič nákladního vozu nedával pozor na cestu a položil se na dálnici D46 na bok

Ve čtvrtek 29. dubna před polednem došlo k dopravní nehodě na dálnici D46 ve směru na Vyškov. Řidič nákladního vozu zde na 22. kilometru přehlédl značení ukončující dopravní omezení a v důsledku toho narazil do betonové části svodidel, od které se převrátil na bok. Škoda nehody, při kterém bylo poškozeno i protijedoucí auto, byla vyčíslena na 350 tisíc korun. Alkohol byl dechovými zkouškami vyloučen.

„V prostoru 22. kilometru, v místě vedení dopravy levou polovinou dálnice s omezením rychlosti na 60 kilometrů v hodině, se dle svých slov na chvíli podíval bočním okénkem. To stačilo k tomu, že přehlédl dopravní značení – směrovací desku - ukončující dopravní omezení a vracející provoz ve směru na Vyškov do pravé poloviny dálnice,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Do vodící desky narazil a na situaci reagoval prudkým brzděním. V důsledku toho vozidlo pokračovalo rovně a najelo na betonový panel ukončení středových svodidel. Po najetí na panel se vozidlo převrátilo na levý bok. Směrovací deska byla nárazem odhozena a poškodila protijedoucí Peugeot.

„Řidič nákladního vozidla při nehodě utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 350 tisíc korun,“ dodal Kořínek.

Alkohol policisté vyloučili u obou řidičů dechovými zkouškami a přestupek řidiče nákladního vozu vyřešili na místě pokutou.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály