Šternberk opraví křižovatky. Silničářské práce potrvají měsíc

Šternberská radnice hodlá v následujícím měsíci opravit dvě důležité křižovatky. Opravovat se budou nájezdové rampy a dlažba na zvýšených úsecích křižovatek. Silničáři křižovatky uzavřou na jeden měsíc. 

„Na křižovatkách budou opraveny nájezdové rampy ze severní, východní a západní strany a budou předlážděny zvýšené úseky křižovatek na ulici Masarykově v místě křížení s ulicemi Krampolovou a Havlíčkovou,“ přiblížila chystané procedury mluvčí šternberské radnice Irena Černocká. Zároveň silničáři prodlouží nájezdové rampy z délky 1,5 metru na 2 metry.

Objízdná trasa povede po přilehlých místních komunikacích a dále po Uničovské, Věžní, Nádražní směrem na kruhový objezd na Jívavské a Olomoucké. „Uzavírka se dotkne také veřejné linkové dopravy,“ pokračovala mluvčí s tím, že uzavírka potrvá od 22. července do 20. srpna.

Během měsíce oprav bude nutná třítýdenní technologická přestávka. Podle radnice je nutná kvůli zajištění zrání nových konstrukcí – železobetonových desek ramp a zvýšených ploch křižovatek.

„Součástí akce je také lokální předláždění propadlých ploch zvýšených křižovatek a výměna poškozeného asfaltového povrchu před severním a východním nájezdem na rampu křižovatek a úprava uličních vpustí,“ navázala mluvčí Černocká s tím, že radnice za opravné práce zaplatí bez mála 607 tisíc korun včetně DPH. 

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály