Celníci chytají pašeráky cigaret. Zachytili jich víc než za celý minulý rok

S pašováním cigaret do České republiky z Polska bojují celníci, jen za červenec a část srpna zajistili v Olomouckém kraji 17 tisíc nelegálních cigaret. Od začátku roku jde o 45 tisíc nelegálních cigaret.

„V prvním z větších případů se jednalo o polského řidiče, pašujícího téměř 7 tisíc cigaret bez tabákových nálepek. Ten se pokusil překročit státní hranici ve směru z polského Konrádowa do Zlatých Hor,“ popsal jeden z případů v Olomouckém kraji mluvčí celní správy David Kubenz. Celníkům se navíc podařilo odhalit i devětačtyřicetiletého Čecha v olomouckém Slavoníně, držel 3600 nezdaněných cigaret. „Z poklidné jízdy na dálnici byl vyrušen i dvaačtyřicetiletý Čech, jenž vezl 1700 nezdaněných elektronických cigaret s celkovým množstvím 3400 ml obsažené náplně, a to z Ostravy do hlavního města,“ dodal mluvčí.


Fyzická osoba cestující v rámci členských zemí Evropské unie, může převážet v zákonem stanoveném limitu bez uhrazené spotřební daně maximálně 800 kusů cigaret. U elektronických cigaret se limit počítá dle množství jejich náplně, která může činit maximálně 80 ml v rámci EU.


V průběhu letošního roku zajistili celníci v Olomouckém kraji téměř 45 tisíc nelegálních cigaret s daňovým únikem přesahujícím 250 tisíc korun. „V letošním roce bylo v kraji zajištěno již více nelegálních cigaret, než za celý loňský rok,“ uvedl mluvčí Celní správy ČR David Kubenz.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály