Celníci chytají pašeráky cigaret. Zachytili jich víc než za celý minulý rok

S pašováním cigaret do České republiky z Polska bojují celníci, jen za červenec a část srpna zajistili v Olomouckém kraji 17 tisíc nelegálních cigaret. Od začátku roku jde o 45 tisíc nelegálních cigaret.

„V prvním z větších případů se jednalo o polského řidiče, pašujícího téměř 7 tisíc cigaret bez tabákových nálepek. Ten se pokusil překročit státní hranici ve směru z polského Konrádowa do Zlatých Hor,“ popsal jeden z případů v Olomouckém kraji mluvčí celní správy David Kubenz. Celníkům se navíc podařilo odhalit i devětačtyřicetiletého Čecha v olomouckém Slavoníně, držel 3600 nezdaněných cigaret. „Z poklidné jízdy na dálnici byl vyrušen i dvaačtyřicetiletý Čech, jenž vezl 1700 nezdaněných elektronických cigaret s celkovým množstvím 3400 ml obsažené náplně, a to z Ostravy do hlavního města,“ dodal mluvčí.


Fyzická osoba cestující v rámci členských zemí Evropské unie, může převážet v zákonem stanoveném limitu bez uhrazené spotřební daně maximálně 800 kusů cigaret. U elektronických cigaret se limit počítá dle množství jejich náplně, která může činit maximálně 80 ml v rámci EU.


V průběhu letošního roku zajistili celníci v Olomouckém kraji téměř 45 tisíc nelegálních cigaret s daňovým únikem přesahujícím 250 tisíc korun. „V letošním roce bylo v kraji zajištěno již více nelegálních cigaret, než za celý loňský rok,“ uvedl mluvčí Celní správy ČR David Kubenz.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály