Nehoda u Staré Vsi. Řidič po několika otočkách s autem skončil na poli

Záchranné složky vyráželi v nočních hodinách k nehodě osobního auta poblíž obce Stará Ves na Přerovsku. Mladý řidič nezvládl jízdu, vyjel mimo silnici do příkopu a následně auto po několika převráceních skončilo na poli na boku, odkud řidiče museli vyprostit hasiči. Dechová zkouška potvrdila přítomnost alkoholu.

Mladý řidič jel od obce Stará Ves směrem na Říkovice. „Jízdu nezvládl, vyjel vpravo mimo komunikaci, následně vjel do příkopu, kde se auto po nárazu vymrštilo do vzduchu a několikrát se převrátilo přes střechu. Nakonec zůstalo stát na poli v pozici na boku,“ uvedla mluvčí policie Miluše Zajícová.

Z auta museli mladíka vyprostit hasiči pomocí bateriového zařízení. „Na místě zasahovala CHS Přerov,“ uvedl mluvčí hasičů Buryánek. Po úspěšném vyproštění si řidiče převzali zdravotníci, kteří jej převezli do nemocnice na další vyšetření.

„Provedenou dechovou zkouškou vyšlo najevo, že řídil pod vlivem alkoholu. Po prvním pozitivním měření, kdy hodnota byla 2,86 promile, byla provedena ještě druhá s výsledkem 2,89 promile. Na místě byl řidiči zadržen řidičský průkaz,“ vysvětlila mluvčí policie.

Policisté odhadli hmotnou škodu na 300 tisíc korun. „Mladému a nezodpovědnému řidiči hrozí za výše popsané jednání, které bylo kvalifikované jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, zákaz činnosti, peněžitý trest, případně trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodala mluvčí. 

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály