Patnáct krádeží a vloupání za měsíc a půl. Policisté dopadli prostějovského recidivistu

Během letních měsíců se prostějovští policisté potýkali se zvýšeným počtem krádeží a vloupání ve městě, zejména v centru. Na svědomí je podle policie měl 35letý muž, kterého se jim podařilo zadržet. Za měsíc a půl měl spáchat patnáct trestných činů a celkově způsobil škodu kolem 400 tisíc korun.

Policisté muže zadrželi na ulici Lužická v Prostějově. „Přibližně za měsíc a půl se dopustil patnácti skutků majetkové trestné činnosti a v jednom případě byl kontrolován policisty z oddělení hlídkové služby, kteří zjistili, že má u sebe necelých 14 gramů pervitinu. K tomu uvedl, že ho má pro svoji soukromou potřebu,“ uvedla mluvčí policie Miluše Zajícová.

Podle mluvčí jde o zkušeného recidivistu, který už za majetkovou trestnou činnost strávil čas ve vězení.  „Do všech objektů různých prodejen a provozoven se dostával násilným způsobem a tím vznikla i nemalá škoda na jejich poškození. Bral většinou věci, které se daly dobře zpeněžit a finanční hotovost. Největší škodu způsobil v prodejně se sportovním zbožím, kde odcizil tři kola, z toho dvě elektro, a odnesl si i vybavení pro jízdní kola,“ vysvětlila mluvčí s tím, že v obchodě se sportovním zbožím způsobil škodu za téměř 115 tisíc korun.

Dále měl recidivista ukrást peníze z automatu na kávu na vlakovém nádraží, nebo v jedné z prodejen 220 krabiček cigaret. „V jeho vlastnictví končilo také různé elektrické nářadí, elektronika a další hodnotnější předměty,“ pokračovala Zajícová ve výčtu.

Celkem měl 35letý zloděj způsobit škodu za necelých 400 tisíc korun. Policie ale očekává, že se částka ještě zvýší, protože policisté zatím veškeré škody nevyčíslili. Jen na poškozených věcech měl způsobit škodu přes 32 tisíc.

Muži nyní hrozí až pětiletý pobyt ve vězení. Policisté jej totiž obvinili ze čtyř trestných činů – krádež, poškození cizí věci, porušování domovní svobody a přechovávání omamné psychotropní látky a jedu.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály