Pět trafostanic na Přerovsku bez proudu. Odpojil je traktorista

Na ulici Padlých hrdinů v Kojetíně projížděl řidič traktoru se secím strojem. Při objíždění jednoho ze sloupů vysokého napětí o něho zařízením zavadil. V důsledku toho se sloup částečně vyhnul a pět trafostanic z Kojetína do Přerova zůstalo bez elektrické energie.

Včera dopoledne na poli na ulici Padlých hrdinů v Kojetíně v místě zvaném Nivka prováděl řidič traktoru zemědělské práce se secím strojem a při objíždění 3. sloupu vysokého napětí levým předním rohem secího zařízení o něho zavadil,“vysvětlila mluvčí policie Miluše Zajícová.

Sloup se po kontaktu se secím zařízením částečně vyhnul, čímž došlo k odpojení pěti trafostanic a přerušení dodávky elektrické energie. „Tím způsobil distribuční společnosti škodu v odhadované výši 100 tisíc korun,“ doplnila mluvčí s tím, že dechová zkouška u traktoristy byla negativní.

Během nehody se podle policie nikdo nezranil a nedošlo ani k přetržení drátů elektrického vedení. „Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti,“ uzavřela mluvčí Zajícová.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály