Festival Špek na vzduchu zboří v pátek Šumperk

V Šumperku se chystá tradiční festival Špek na vzduchu, hudebním fanouškům nabídne známé tváře i místní kapely. Přehlídka se uskuteční v pátek v Pavlínině dvoře, kde budou dvě hudební scény.

Vystřídá se na nich postupně pět kapel, hlavními hvězdami budou brněnská kapela Poletíme? a Th!s s Vojtou Kotkem, informovala produkční pořádajícího šumperského domu kultury Michaela Horáková. Špek na vzduchu vznikl během pandemie, je pokračováním festivalu Špek.

„Letošní druhý festivalový ročník navazuje na loňský premiérový. Dramaturgie se opět zaměřila na umělce, kteří umějí pobavit lidi s neobyčejným zápalem, kontakt s publikem je pro ně stále důležitý a ani velká popularita nebo úspěšnost na sociálních sítích netlumí jejich zájem setkávat se s fanoušky a posluchači naživo,“ uvedl dramaturg domu kultury Ondřej Procházka. Kromě kapel Poletíme? a Th!s vystoupí také skupiny Trocha Klidu, Minami a Light & Love.

Snahou organizátorů je vybudovat festival, jenž se bude odlišovat od jiných letních akcí v regionu a na který se návštěvníci budou každoročně nejen díky skvělé atmosféře rádi vracet. „Chceme nabízet zajímavý program a dávat šanci i místním kapelám. Účinkující se budou střídat na dvou pódiích. Kvalitní zázemí nám pomohou vytvářet i místní restauratéři a kavárníci,“ doplnila Horáková.

Program festivalu Špek na vzduchu v Pavlínině dvoře odstartuje v 18:30 kapela Light & Love. Festival navazuje na dlouholetou tradici festivalu Špek, který se v souvislosti s koronavirovými opatřeními přeměnil na Špek na vzduchu. Původním smyslem festivalu bylo nabídnout to nejlepší od tvůrců z regionu, slavných rodáků nebo osobností, které mají k Šumperku a k Olomouckému kraji úzký vztah.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály