FOTOGALERIE: Na Andrově stadionu si zakopali pro dobrou věc

V sobotu 4. září proběhlo na Andrově stadionu v Řepčíně charitativní fotbalové utkání týmu Real Top Praha a týmu Děti dětem. Odpolednímu programu předcházelo utkání malých fotbalistů do 11 let, kteří zahájili první ročník Sigmund Cupu. Akce se konala na podporu pěti handicapovaných dětí - Lucinky, Tomáška, Terezky, Natálky a Mikuláše.

Na celkovou vybranou částku přispěla Fotbalová asociace České republiky, tým Real Top Praha a Sigma Olomouc. Výtěžek zahrnoval i startovné týmů, příspěvky z kasiček a vstupné. Celkem se vybrala částka 307 887 korun.

„Dnes to byl povedený den. Jsem moc rád, že proběhl také Sigmund Cup. Je příjemné vidět děti znovu sportovat bez omezení. Zápas na Andrově stadionu splnil svůj účel. Vybrala se krásná částka, která dětem a jejím rodinám pomůže,“ řekl bývalý hráč Sigmy David Rozehnal.

Sigmund Cupu se zúčastnilo šestnáct mužstev z regionu. Během dne se slavnostně otevřelo nové hřiště a nechyběla autogramiáda bývalého fotbalisty a reprezentanta Vladimíra Šmicera a záložníka Sigmy Jakuba Matouška.

„S nadací Děti dětem jsme navázali spolupráci už před Zápasem století a těší nás, že v ní nadále pokračujeme. Dnes jsme prožili úžasný sportovní den, díky kterému se nám podařilo vybrat přes 300 000 Kč. Chtěl bych mockrát poděkovat všem osobnostem z obou týmů, že si našli čas a vážili cestu do Olomouce,“ uvedl marketingový manažer Sigmy David Holly.

Charitativní utkání skončilo remízou 4:4. Skvělý hattrick předvedl hokejista Jakub Voráček. „Jsem týmový hráč, mám hlavně výborné spoluhráče. Láďa Hampl to perfektně oběhal. Vždycky je fajn zahrát si proti klukům, kteří to fakt umí. Fotbal je samozřejmě úplně jiný pohyb než hokej. V rámci přípravy na sezónu je to pro mě takový test, jak jsem na tom fyzicky,“ pověděl hokejový reprezentant.

Za Real Top Praha skóroval Jan Rajnoch. Za tým Děti dětem dali branku Marek Peksa, David Rozehnal a dvakrát Pavel Hapal.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Olomoucký vrchní soud potvrdil tresty čtveřici lidí za pojistný podvod s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Odpykají si šest až 7,5 roku ve vězení. Majitelé si nechali vilu za pomoci známých podpálit, chtěli získat od pojišťovny 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Vrátnice u svých hlavních bran bude měnit FNOL. Kontejnerové vrátnice už totiž dosluhují. Práce zcela uzavřou pro veškerou dopravu vjezdy Hněvotínská 1 (29. 6. – 1. 7.) a I. P. Pavlova (2. 7. – 4. 7.).
  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Uničov a Jeseník se stanou dějištěm MČR a SR v silniční cyklistice. Šampionát startuje dnes v Uničově časovkami od 11 hodin a závody s hromadným startem jsou v plánu sobotu a neděli v Jeseníku. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

  • Na Sovinec se nedostanete. Obsadili jej herci
    Kultura

    Na Sovinec se nedostanete. Obsadili jej herci

    Hrad Sovinec zůstane o víkendu pro návštěvníky zavřený. Natáčí se tam totiž nová verze pohádky o Zlatovlásce. Mezi herci, kteří už na místě natáčí, je Marek Lambora, nebo Ján Jackuliak.

  • Central se otevírá, láká na divadlo i koncerty. Podívejte se dovnitř
    Kultura

    Central se otevírá, láká na divadlo i koncerty. Podívejte se dovnitř

    Po dvaceti letech se veřejnost opět podívá do kina Central. Nově zrekonstruovaný areál jako součást Muzea umění Olomouc (MUO) se otevře širokému publiku už v příštím týdnu během komentovaných prohlídek.

  • Kapela O5 a Radeček nahraje další vánoční koledu. Chystá se i na Českého slavíka
    Kultura

    Kapela O5 a Radeček nahraje další vánoční koledu. Chystá se i na Českého slavíka

    Šumperská kapela O5 a Radeček stejně jako v předchozích letech nahraje nové zpracování jedné z vánočních koled. Tentokrát si vybrala poprvé jiné hory než Jeseníky a pozvala na natáčení širokou veřejnost. Ondřej Polák pro Olomoucký Report odtajnil název koledy, důvody, proč si vybrali zrovna natáčení na Lysé hoře v Beskydech a pozval k hlasování v Českém slavíkovi.

Seriály