Jazz, mafie a dva muži v převleku. Moravské divadlo rozezpívá známý muzikál Sugar

Návštěvníky Moravského divadla čeká příběh dvou muzikantů Joea a Jerryho, kteří se zapletou s chicagskými gangstery. Potřebují rychle zmizet, napadne je utéct v přestrojení za ženské muzikanty a odcestují na Floridu s dámskou kapelou. Inscenace Sugar bude mít premiéru 12. dubna a po úspěchu představení Hello Dolly, doufá vedení divadla v pokračování trendu úspěšných broadwayských muzikálů.

Muzikál vznikl podle scénáře známého filmu “Někdo to rád horké”. Na Broadwayi ho poprvé uvedl v roce 1972 scénárista Peter Stone a hned se stal mezi diváky hitem. Olomoucké Moravské divadlo uvede tuto inscenaci již potřetí. Letošní verze bude kromě jiného obohacena o prvek stepování. “Musím smeknout před všemi členy souboru, kteří se naučili během dvou měsíců stepovat,” vysvětlila choreografka Anežka Knotková. “Zároveň patří můj respekt tanečníkům baletního souboru, kteří trávili celé dny na špičkách a potom zvládli ještě stepovat,” dodala.

Inscenace si hraje s dobovými prvky Spojených států dvacátých a třicátých let. Hlavními prvky představení tak budou barevnost, jazz a industriální prostředí tehdejšího Chicaga. “Hledali jsme nějaký jednotící prvek, který by nám pojal celé téma a dobu ve které se děj odehrává a napadla nás velká šestimetrová trumpeta, která symbolizuje jak tehdejší Chicago, tak téma kapely. Je to zábavný prvek, který bude provázet celou inscenací,” popsal výtvarník Marek Cpin.

Pro herecký soubor nebyl lehký úkol se s tímto představením vyrovnat. Operní herec Vojtěch Pačák v roli Jerryho, převlečeného za Dafné si například dlouho zvykal na vysoké podpatky, které jsou součástí kostýmu. Velkým úkolem pro něj bylo také celé představení uzpívat. “Jako operní zpěváci se musíme uzpůsobit stylu a přejít z operního zpěvu na muzikál. Zároveň mluvíme jako ženy fistulí, ale vzápětí zpíváme našimi normálními hlasy, což není jednoduché”, vysvětlil Pačák.

Muzikál režíruje Marek David, pro kterého je to první režisérský počin na velké scéně, primárně se věnuje dramaturgii v Národním divadle moravskoslezském. Po hudební stránce bude muzikál pod taktovkou dirigenta Tomáše Hanáka a doprovod obstará jazzový Big Band. V titulní roli zpěvačky Sugar budou alternovat Lucie Skácelíková s Lucií Kordovou a Andreou Gabrišovou. Hlavní mužskou roli Jerryho (Dafné) si zahrají Daniel Kfelíř s alternací Jiřího Daniela. V druhé hlavní mužské roli Joea (Josefíny) si představí Vojtěch Pačák s alternací Tadeáše Hozy.

Muzikál divadlo uvede už 12. dubna. Mimo Moravské divadlo budou diváci mít možnost zhlédnout představení také v rámci open-air festivalu Moravské divadelní léto, a to konkrétně 16. a 17. června v olomouckých Smetanových sadech.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Olomoucký vrchní soud potvrdil tresty čtveřici lidí za pojistný podvod s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Odpykají si šest až 7,5 roku ve vězení. Majitelé si nechali vilu za pomoci známých podpálit, chtěli získat od pojišťovny 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Vrátnice u svých hlavních bran bude měnit FNOL. Kontejnerové vrátnice už totiž dosluhují. Práce zcela uzavřou pro veškerou dopravu vjezdy Hněvotínská 1 (29. 6. – 1. 7.) a I. P. Pavlova (2. 7. – 4. 7.).
  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Uničov a Jeseník se stanou dějištěm MČR a SR v silniční cyklistice. Šampionát startuje dnes v Uničově časovkami od 11 hodin a závody s hromadným startem jsou v plánu sobotu a neděli v Jeseníku. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

  • Na Sovinec se nedostanete. Obsadili jej herci
    Kultura

    Na Sovinec se nedostanete. Obsadili jej herci

    Hrad Sovinec zůstane o víkendu pro návštěvníky zavřený. Natáčí se tam totiž nová verze pohádky o Zlatovlásce. Mezi herci, kteří už na místě natáčí, je Marek Lambora, nebo Ján Jackuliak.

  • Central se otevírá, láká na divadlo i koncerty. Podívejte se dovnitř
    Kultura

    Central se otevírá, láká na divadlo i koncerty. Podívejte se dovnitř

    Po dvaceti letech se veřejnost opět podívá do kina Central. Nově zrekonstruovaný areál jako součást Muzea umění Olomouc (MUO) se otevře širokému publiku už v příštím týdnu během komentovaných prohlídek.

  • Kapela O5 a Radeček nahraje další vánoční koledu. Chystá se i na Českého slavíka
    Kultura

    Kapela O5 a Radeček nahraje další vánoční koledu. Chystá se i na Českého slavíka

    Šumperská kapela O5 a Radeček stejně jako v předchozích letech nahraje nové zpracování jedné z vánočních koled. Tentokrát si vybrala poprvé jiné hory než Jeseníky a pozvala na natáčení širokou veřejnost. Ondřej Polák pro Olomoucký Report odtajnil název koledy, důvody, proč si vybrali zrovna natáčení na Lysé hoře v Beskydech a pozval k hlasování v Českém slavíkovi.

Seriály