ANKETA: Vánoční kluziště je zpátky. Co na něj říkají bruslaři?

Oblíbená součást olomouckých adventních trhů je zpět. Jejich organizátoři po čtyřech letech znovu otevřeli venkovní kluziště.  Ledovou plochu pod vyhlídkovým kolem na tržnici denně využívají stovky bruslařů. Jsou to začátečníci, nebo mezi nimi najdeme i ostřílené matadory? Jak jsou s kluzištěm spokojení a chodí bruslit i někam jinam? Na to se jich Olomoucký Report zeptal přímo na ledě.

Radim, 20 let, elektrotechnik

Dřív jsem chodil bruslit i na Dolní náměstí. Když tam kluziště zrušili, dost mě to mrzelo. Obnovení kluziště tady na tržnici mě překvapilo, dnes jsem si tu přišel zabruslit poprvé. Kvalita ledu je dostačující. Dlouho se na tom bruslit nedá, žádné extra kousky se na tom nevymyslí, ale takto to na příležitostné svezení bohatě stačí. Několikrát jsem byl bruslit i na olomouckém stadionu, ale tam člověk musí vystát řadu a doufat, že se vůbec dostane dovnitř. Na kolečkových bruslích v létě jezdím na denní bázi. Vánoční kluziště je pro mě proto takové fajn zpestření.

Věra, 64 let, důchodkyně

Dřív jsme chodili bruslit i na zamrzlé rybníky, když byla možnost. Využít se kdysi dala i různá improvizovaná kluziště – to vždycky nějaká parta nadšenců stříkala hadicí vodu třeba na hřiště za školou – o takové bruslení byl taky velký zájem. Na bruslích jsem ale celkem dlouho nestála. Tady na tržnici jsme si přijeli zabruslit s manželem. Na ledu jsme sice moc dlouho nevydrželi, ale bruslení jsme si moc užili. Člověk si tu může dát punč, popovídat si s lidmi a užít si vánoční atmosféru.

Bety, 14 let, studentka

Zabruslit jsme si sem přišla, protože je to tu prostě moc hezké. Vánoční výzdoba a spousta světýlek se vážně povedla. Vzala jsem s sebou i kamarádku, která na bruslích stojí úplně poprvé. Já jsem párkrát jezdila i v létě na inline bruslích, ale rozhodně ne nějak pravidelně.

Jiří, 35 let, nezaměstnaný

Je tady sice celkem dost lidí, ale led je dobrý a na zabruslení si to stačí. Na brusle jsem se tešil. Možnost zabruslit si na kluzišti jsem totiž už delší dobu neměl. Dřív jsem chodil bruslit na stadion, to bylo ale jen párkrát. Byl celkem problém se tam dostat, tak jsem se potom už o bruslení na stadionu nesnažil. Před delší dobou jsme chodili bruslit i na Dolní náměstí, pak tam ale kluziště zrušili. V létě chodím bruslit i na kolečkových bruslích různě po parcích.

Tereza, 21 let, studentka

Přes léto chodíme bruslit pravidelně, na kolečkové brusle po škole vyrážím s kamarády. Často jezdíme na Hejčínské stezky a oblíbenou máme i trasu po cyklostezce do Bystrovan. Na kluziště jsme chtěli jít už před týdnem, ale zapomněli jsme si do Olomouce přivézt brusle. V půjčovně jsme si je nepůjčovali. Bruslit tu půjdeme určitě zase. Možná příště ale přijdeme o něco později, až se kluziště trošku vylidní.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály