Fanoušek oslavil dvoustý odběr v plecharéně. Za dobročinnost mu poděkoval Řezníček

Dárců krve je stále nedostatek. Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Olomouc (FNOL) se je proto snaží získat třeba zážitkovými odběry krve. Sestřičky v kostýmech, akce, dárky, dokonce i odběrem krve na ploše olomoucké plecharény.

„Na pátek 14. června připadá Světový den dárců krve. My si akci ale trochu protáhli a slavíme ho celý týden. Včera jsme v rámci oslav na transfuzce rozdávaly dárečky, dnes jsme za našimi dárci přijeli do Plechárny hokejového týmu Mora Olomouc,“ popisuje akci na svém webu FNOL.

Na ledové ploše olomouckého zimáku se obvykle prohánějí hokejisté, včera se tady objevila lehátka, sestřičky a na padesát dárců krve, fanoušků olomouckých Kohoutů. A neobešlo se to bez jednoho milníku. „Speciální den to nebyl pouze pro nás, ale i pro našeho dárce Leoše Raka, který mimo to, že měl v úterý narozeniny, oslavil i dvoustý odběr krve,“ uvádí FNOL. Za věrnost mu osobně poděkoval obránce Kohoutů Dalibor Řezníček.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály