Magistrát rozdává kbelíky na gastroodpad na Tabulovém Vrchu

Malé kbelíky na kuchyňské zbytky bude město bezplatně poskytovat zájemcům ve vybraných lokalitách na Tabulovém Vrchu. Jde o součást programu na sběr gastroodpadu, který následně budou svážet do bioplynové stanice v Rapotíně. Kbelíky budou rozdávat speciální odpadové týmy až do čtvrtka 3. října.

Aktivita navazuje na spuštění sběru kuchyňských odpadů, které mohou obyvatelé na Tabulovém Vrchu od začátku září třídit na čtyřiceti stanovištích. „Máme pro tyto účely připraveno bezmála 4000 kusů těchto praktických nádob, které doručíme obyvatelům ve vybraných ulicích přímo do bytu. Předáme jim také užitečné rady, jak gastroodpad správně třídit a kde konkrétně najdou nové hnědé popelnice na zbytky z kuchyně,“ popsal náměstek primátora Otakar Štěpán Bačák (SpOLečně).

Tabulový Vrch je už druhou čtvrtí ve městě, kde mohou občané gastroodpad třídit. Tou první bylo sídliště Povel před dvěma lety. „Obyvatelé s trvalým pobytem v lokalitě se budou moci ve stejnou dobu zastavit na prostranství u fontány v Nedvědově ulici, kde pro ně bude do vyčerpání zásob připraveno několik stovek stejných kbelíků. Po vyplnění dotazníku se navíc mohou zapojit do soutěže o dárkové balíčky s regionálními potravinami,“ upřesnil náměstek Bačák.

Smyslem celé akce je především snížení podílu směsného komunálního odpadu. „Jeho likvidace stojí město hodně peněz. Kuchyňských zbytků může být přitom ve směsném komunálním odpadu podle odhadů až jedna třetina. Gastroodpad je možné využívat jako obnovitelný zdroj a energeticky ho zpracovat například v bioplynové stanici,“ dodal náměstek.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Olomoucký vrchní soud potvrdil tresty čtveřici lidí za pojistný podvod s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Odpykají si šest až 7,5 roku ve vězení. Majitelé si nechali vilu za pomoci známých podpálit, chtěli získat od pojišťovny 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Vrátnice u svých hlavních bran bude měnit FNOL. Kontejnerové vrátnice už totiž dosluhují. Práce zcela uzavřou pro veškerou dopravu vjezdy Hněvotínská 1 (29. 6. – 1. 7.) a I. P. Pavlova (2. 7. – 4. 7.).
  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Uničov a Jeseník se stanou dějištěm MČR a SR v silniční cyklistice. Šampionát startuje dnes v Uničově časovkami od 11 hodin a závody s hromadným startem jsou v plánu sobotu a neděli v Jeseníku. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály