Magistrát rozdává kbelíky na gastroodpad na Tabulovém Vrchu

Malé kbelíky na kuchyňské zbytky bude město bezplatně poskytovat zájemcům ve vybraných lokalitách na Tabulovém Vrchu. Jde o součást programu na sběr gastroodpadu, který následně budou svážet do bioplynové stanice v Rapotíně. Kbelíky budou rozdávat speciální odpadové týmy až do čtvrtka 3. října.

Aktivita navazuje na spuštění sběru kuchyňských odpadů, které mohou obyvatelé na Tabulovém Vrchu od začátku září třídit na čtyřiceti stanovištích. „Máme pro tyto účely připraveno bezmála 4000 kusů těchto praktických nádob, které doručíme obyvatelům ve vybraných ulicích přímo do bytu. Předáme jim také užitečné rady, jak gastroodpad správně třídit a kde konkrétně najdou nové hnědé popelnice na zbytky z kuchyně,“ popsal náměstek primátora Otakar Štěpán Bačák (SpOLečně).

Tabulový Vrch je už druhou čtvrtí ve městě, kde mohou občané gastroodpad třídit. Tou první bylo sídliště Povel před dvěma lety. „Obyvatelé s trvalým pobytem v lokalitě se budou moci ve stejnou dobu zastavit na prostranství u fontány v Nedvědově ulici, kde pro ně bude do vyčerpání zásob připraveno několik stovek stejných kbelíků. Po vyplnění dotazníku se navíc mohou zapojit do soutěže o dárkové balíčky s regionálními potravinami,“ upřesnil náměstek Bačák.

Smyslem celé akce je především snížení podílu směsného komunálního odpadu. „Jeho likvidace stojí město hodně peněz. Kuchyňských zbytků může být přitom ve směsném komunálním odpadu podle odhadů až jedna třetina. Gastroodpad je možné využívat jako obnovitelný zdroj a energeticky ho zpracovat například v bioplynové stanici,“ dodal náměstek.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály