Olomouc chce mít organizaci zaměřenou na sociální služby. Hospodařit bude s 33 miliony

Novou příspěvkovou organizaci Sociální služby města Olomouce plánuje zřídit radnice v Olomouci. Záměr schválila městská rada a v září jej projedná zastupitelstvo. Pokud bude souhlasit, nová příspěvková organizace začne fungovat od 1. ledna příštího roku. Hospodařit bude s ročním rozpočtem 33,5 milionu korun.

Město chce do nové příspěvkové organizace převést sociální služby zaměřené na azylové domy, noclehárny a dětské skupiny. Nyní je mají na starost pracovníci odboru sociálních věcí magistrátu. V budoucnu by nová příspěvková organizace mohla převzít zaměstnance a činnosti, které nyní prostřednictvím Sociálních služeb pro seniory Olomouce zajišťuje hejtmanství.

Radní svůj záměr založit Sociální služby města Olomouce zdůvodnili tím, že krajská i statutární města provozují sociální služby prostřednictvím svých příspěvkových organizací. Díky projektu se má snížit organizační zátěž magistrátu. Do nové organizace chce město převést 33 ze 34 zaměstnanců oddělení správy městských sociálních zařízení magistrátu. V chystané příspěvkové organizaci vzniknou nová místa ředitele a ekonoma.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Olomoucký vrchní soud potvrdil tresty čtveřici lidí za pojistný podvod s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Odpykají si šest až 7,5 roku ve vězení. Majitelé si nechali vilu za pomoci známých podpálit, chtěli získat od pojišťovny 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Vrátnice u svých hlavních bran bude měnit FNOL. Kontejnerové vrátnice už totiž dosluhují. Práce zcela uzavřou pro veškerou dopravu vjezdy Hněvotínská 1 (29. 6. – 1. 7.) a I. P. Pavlova (2. 7. – 4. 7.).
  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Uničov a Jeseník se stanou dějištěm MČR a SR v silniční cyklistice. Šampionát startuje dnes v Uničově časovkami od 11 hodin a závody s hromadným startem jsou v plánu sobotu a neděli v Jeseníku. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály