Pro někoho odpad, pro druhého poklad. Otevírá se velké re-use centrum

Sada hrnků, nebo sklenice? Charita Olomouc s Technickými službami města Olomouce připravují otevření nového re-use centra, kde seženou návštěvníci třeba i tyto kousky. Velké re-use centrum se otevře na Selském náměstí už 17. září. Doplní tak další re-use pointy, které se v Olomouci nacházejí.

"Co je pro někoho odpad, to může být pro druhého poklad. To je takové naše motto," vysvětlil pro Olomoucký Report provozně-technický náměstek Technických služeb města Olomouce Michal Kollár.

Re-use centrum vzniká na základě spolupráce charity, technických služeb, magistrátu i Olomouckého kraje.

Další re-use pointy jsou ve sběrných dvorech na ulicích Chelčického a na Andělské, jde ale o menší prostory, než vznikají na Selském náměstí.

"Staré věci, pro někoho nepotřebné, mohou mít nové využití. Re-use centrum nabízí možnost, jak se zbavit věcí tak, aby je někdo mohl použít dál," popsal Kollár. Do re-use centra tak každý může přinést věci, které už pro něj nejsou potřebné, ale ještě mohou být použitelné dál. Do re-use centra pak nepatří čalouněné věci, elektronika, nebo matrace.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály