Ve Vojnicích dozrál čas na samosběr melounů. Majitelé jsou připraveni

Po úspěšném „česnekobraní“ dozrál ve Vojnicích čas na melouny. Samosběr melounů ve Vojnicích proběhne již tento víkend. Cena je příznivá, deset korun za kilo. V loňském roce vzali sběrači pole útokem, což způsobilo chaos v dopravě. Olomoucký Report proto zjišťoval, jak se majitelé polí, manželé Kašparovi, připravili na zákazníky letos.

Samosběr melounů ve Vojnicích se koná již tuto sobotu a neděli od sedmi hodin. Za deset korun za kilo bude možné nasbírat vodní melouny na rodinné farmě manželů Kašparových. „Nevíme, kolik lidí přijde, protože samosběr melounů je taková rarita,“ prozradil Ladislav Kašpar. Na letošní sezónu jsou dobře připraveni, sběr česneku na přelomu června a července se podle něj vydařil bez problémů.

Loni se u nás pohybovali zákazníci v řádech tisíců. Byli takoví nesví, protože se všude strašilo tím, jaká přijde bída a všechno bude na nic, a tak se báli. Letos se už lidi tolik neděsí a všechno probíhá perfektně,“ řekl pro Olomoucký Report Ladislav Kašpar.

Na konci srpna, od 24. do 27. srpna zvou Kašparovi také na cibuli. Na výběr bude ze tří druhů – žluté, červené a nově také lahůdkové. „S cibulí letos začneme už 24. srpna, což je sobota, protože nechceme ve všední dny omezovat dopravu a zbytečně vyvolávat zlou krev,“ uvedl Ladislav Kašpar s ohledem na zkušenosti z loňského roku, kdy při jednom samosběru auta zablokovala místní dopravu.

Kromě cibule budou k dispozici i rajčata, u těch však závisí na dozrávání. Samosběry zeleniny ve Vojnicích se těší velké oblibě již šestým rokem. Manželé Jana a Ladislav Kašparovi se pěstováním kvalitní zeleniny zabývají dlouhá léta a forma samosběru láká každý rok více a více zákazníků.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály