Přihlašování na střední školy skončilo o půlnoci ze středy 21. února na čtvrtek 22. února. V celé České republice se na střední školu přihlásilo téměř 150 tisíc uchazečů. V drtivé většině pomocí nové možnosti e-přihlášky, kterou využilo 135 tisíc uchazečů. Online přihláška se využívala i v Olomouci.
“Převážná většina zájemců pro studium na naší škole zvolila elektronickou formu podání přihlášky. Verzi hybridní a papírovou využilo jen pár uchazečů,” řekl pro Radio Haná ředitel Střední průmyslové školy elektrotechnické v Olomouci Josef Kolář. Škola nyní zpracovává přijaté přihlášky. Podle Koláře je velkou výhodou e-přihlášky jednoduší administrování. „Odpadá totiž i přepisování papírových přihlášek, které jsme dělali v minulých letech,“ dodal.
Velký zájem o studium hlásí i Slovanské gymnázium v Olomouci, v letošním roce totiž mohou zájemci o studium poslat přihlášku na tři střední školy. “V případě našeho gymnázia jsme zaznamenali 40procentní nárůst přijatých přihlášek, nyní evidujeme více než 900 přihlášek, což klade obrovské nároky na činnost našeho sekretariátu,” vysvětlil ředitel Slovanského gymnázia Radim Slouka, i zde evidují silný podíl e-přihlášek, elektronickou formou jich bylo podáno přes 95 procent.
Jsme rádi, že byl systém DiPSy zprovozněn
“I přes drobné a počáteční problémy ve fungovaní systém DiPSy jsme jako střední škola rádi, že byl zprovozněn,” zhodnotil ředitel Josef Kolář. Pro ředitele Slovanského gymnázia je otázkou další průběh: “Doufáme, že se Cermat poučí z chyb, které byly na začátku.”
Na střední školu se letos pomocí e-přihlášky hlásí i čtrnáctiletá Edita. “Využili jsme možnost on-line přihlášky a dopadlo to skvěle,” pochvalovala si její maminka Ludmila, všechny tři přihlášky navíc poslaly na olomoucké střední školy. “Zatím jsme potvrzení z žádné střední nedostaly. Při přihlášení nám vyjel papír s evidenčním číslem, že vše proběhlo dobře,” doplnila Ludmila.