Volební místnosti nahradil na Jesenicku hasičský vůz i provizorní místnosti

V týlovém kontejneru hasičů, který běžně slouží jako zázemí pro štáb velitele zásahu při mimořádných událostech, našla improvizované zázemí volební místnost v České Vsi na Jesenicku. Je jediná pro zhruba čtyři kilometry dlouhou obec, nahradila dvě zničené volební místnosti. Podobným způsobem dnes improvizovaly i další obce zaplavené katastrofickými povodněmi. Volební komise přesunuly do jiných míst, které byly záplavami ušetřeny, doplňovaly narychlo i členy volební komise. Zájem o volby je však ze strany občanů na místě minimální.

Voleb v hasičském autě v České Vsi se přes obrovské potíže, které jim voda způsobila, chtějí zúčastnit například manželé Gavlasovi. "Dneska volit nepůjdeme, ale pokud v sobotu dopoledne přijede syn a zaveze nás tam, protože je to dost daleko, tak půjdeme," řekla dnes Irena Gavlasová. Volit půjde se svým manželem Stanislavem i přesto, že řeší zcela jiné starosti. "Nemáme pitnou vodu, nemáme nářadí na úklid, v garáži máme ještě obrovské množství bláta, bolí mě zničená zahrádka, ale žijeme," doplnila seniorka. Myšlenky na volby naopak neměl muž, který kousek od kostela, který se proměnil v humanitární sklad, stál na dvorku v nazouvácích uprostřed bahna. "Strejda má navíc špatné nohy, odsud je to opravdu k bazénu daleko," řekl jeho synovec.

V Kobylé nad Vidnavkou museli organizaci voleb převzít pracovníci ministerstvo vnitra, starostka ve čtvrtek v rozhovoru s avizovala, že na to nemá ruce ani síly. "Jde to mimo nás, mám to odsouhlasené, jsem za to moc ráda," řekla dnes těsně před zahájením voleb starostka Miroslava Rybáriková. Volby místo obce organizují pracovníci ministerstva vnitra, obec jim pro to vyčlenila malou místnost, která běžně slouží jako kuchyňka. Příliš práce ale mít nebudou. Volební lístky někteří lidé využili pro vysoušení bot. "Vzali jsme volební lístky, nacpali jsme je do bot, druhý den jsme je vyhodili a tak furt dokola. Perfektní, pomohlo to, akorát jazyk byl vlhký," řekl dnes šestasedmdesátiletý obyvatel obce Jiří Janičata. Volit rozhodně nepůjde, zrušil dnes prý i schůzi myslivců.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály