Musíme dávat špinavý góly, Švrček se pere rád, řekl po Spartě Jakub Navrátil

Olomoucká Mora ve čtvrtek prohrála se Spartou Praha 3:1 a musela tak kousat třetí porážku v řadě. O průběhu zápasu se na tiskové konferenci rozpovídal autor jediné branky domácích Jakub Navrátil, který mluvil o zlepšených přesilovkách, příčinách nízké produktivity nebo uklidňování spoluhráče Jana Švrčka ve vyhrocených situacích.

„Měli jsme tam výpadek, kdy nás Sparta přehrávala, ale jinak z naší strany slušný výkon. Škoda, že jsme nedali ten vyrovnávací gól," zhodnotil jednoduše čtyřiadvacetiletý forvard.

Nejlepší střelec týmu hledal pozitiva ve zlepšeném výkonu v početních výhodách. „Přišli nám dva hráči na přesilovku, na to nesmíme zapomínat. Hráči, kteří umí dát gól, umí nahrát. Já teď hraju přesilovku s Karlem Pláškem, se kterým si rozumíme a doufám, že ty góly budeme dávat dál."

Autor šesti branek se dále rozmluvil o rozdílech ve hře Sparty a Olomouce. „Oni mají dobrý, silný beky, kteří nás vůbec nepouštěli k dorážkám. Střely od modré jsme skoro neměli a když už, tak jsme se nedostali právě přes ty jejich beky. Musíme na tom pracovat na tréninku," přislíbil zlepšení rodák z Hranic.

Právě jeho trefa byla prvním gólem Olomouce po dlouhém půstu, který trval téměř 167 minut. „Nahráváme si, snažíme se to dát do prázdné. Musíme to hrát jednoduše, střílet ze všech pozic, ať dáváme ty špinavý góly, který se počítají. To je ta cesta."

Bývalý hráč Přerova nezapomněl ani na fanoušky, kteří po zápase dlouho vyvolávali celý olomoucký tým. „Jsme za ně strašně rádi, že při nás furt drží, i když ty výsledky nejsou optimální," řekl.

Po konci druhé třetiny se mezi oběma týmy strhla potyčka, jejíž součástí byl i Jan Švrček. Jak těžké je nejvylučovanějšího hráče týmu držet na uzdě? „On se asi rád pere, rád si do někoho praští. Když nemůže mlátit nás na tréninku, tak mlátí je. Nebo vlastně může, ale je lepší, když mlátí je, než nás," odlehčil v závěru atmosféru 183 centimetrů vysoký forvard.

Olomoucká parta bude mít další příležitost vybojovat body už v neděli od 17 hodin, kdy na domácím ledě přivítá Vítkovice. Přijdete se podívat?

Související

  • Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným
    Sport

    Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným

    Rodinní příslušníci i široká fotbalová veřejnost se dnes v obřadní síni olomouckého krematoria rozloučila s legendárním trenérem Petrem Uličným, který minulý pátek zemřel ve věku 76 let. Mezi smutečními hosty byli vedle celé řady fotbalových osobností, hráčů, funkcionářů všech generací i dva někdejší tuzemští reprezentační trenéři Milan Máčala a Karel Brückner.

  • Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů
    Sport

    Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů

    Prvoligový tým SK Sigma Olomouc povede i do příští sezony Pavel Hapal. Realizační tým projde obměnou, především na pozici asistentů. Jeho nejbližšími spolupracovníky budou Jaime Monroy, Radoslaw Bella a Filip Rydval. Sigma to oznámila na svém webu.

  • Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště
    Sport

    Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště

    Fotbalisté SK Sigma Olomouc už začali s přípravou na novou sezónu Chance Ligy. Pod vedením trenéra Pavla Hapala si nejprve dali testování, to bylo o víkendu. A od pondělí 22. června už jsou i na hřišti.

  • Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci
    Sport

    Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci

    Fotbalová Chance Liga už má rozlosovaný ročník 2026/2027. Tým SK Sigma Olomouc do něj vstoupí zápasem v Jablonci, nejvyšší soutěž bude začínat poslední červencový víkend. Poprvé doma budou hrát Hanáci ve 2. kole proti Mladé Boleslavi.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály