Musíme dávat špinavý góly, Švrček se pere rád, řekl po Spartě Jakub Navrátil

Olomoucká Mora ve čtvrtek prohrála se Spartou Praha 3:1 a musela tak kousat třetí porážku v řadě. O průběhu zápasu se na tiskové konferenci rozpovídal autor jediné branky domácích Jakub Navrátil, který mluvil o zlepšených přesilovkách, příčinách nízké produktivity nebo uklidňování spoluhráče Jana Švrčka ve vyhrocených situacích.

„Měli jsme tam výpadek, kdy nás Sparta přehrávala, ale jinak z naší strany slušný výkon. Škoda, že jsme nedali ten vyrovnávací gól," zhodnotil jednoduše čtyřiadvacetiletý forvard.

Nejlepší střelec týmu hledal pozitiva ve zlepšeném výkonu v početních výhodách. „Přišli nám dva hráči na přesilovku, na to nesmíme zapomínat. Hráči, kteří umí dát gól, umí nahrát. Já teď hraju přesilovku s Karlem Pláškem, se kterým si rozumíme a doufám, že ty góly budeme dávat dál."

Autor šesti branek se dále rozmluvil o rozdílech ve hře Sparty a Olomouce. „Oni mají dobrý, silný beky, kteří nás vůbec nepouštěli k dorážkám. Střely od modré jsme skoro neměli a když už, tak jsme se nedostali právě přes ty jejich beky. Musíme na tom pracovat na tréninku," přislíbil zlepšení rodák z Hranic.

Právě jeho trefa byla prvním gólem Olomouce po dlouhém půstu, který trval téměř 167 minut. „Nahráváme si, snažíme se to dát do prázdné. Musíme to hrát jednoduše, střílet ze všech pozic, ať dáváme ty špinavý góly, který se počítají. To je ta cesta."

Bývalý hráč Přerova nezapomněl ani na fanoušky, kteří po zápase dlouho vyvolávali celý olomoucký tým. „Jsme za ně strašně rádi, že při nás furt drží, i když ty výsledky nejsou optimální," řekl.

Po konci druhé třetiny se mezi oběma týmy strhla potyčka, jejíž součástí byl i Jan Švrček. Jak těžké je nejvylučovanějšího hráče týmu držet na uzdě? „On se asi rád pere, rád si do někoho praští. Když nemůže mlátit nás na tréninku, tak mlátí je. Nebo vlastně může, ale je lepší, když mlátí je, než nás," odlehčil v závěru atmosféru 183 centimetrů vysoký forvard.

Olomoucká parta bude mít další příležitost vybojovat body už v neděli od 17 hodin, kdy na domácím ledě přivítá Vítkovice. Přijdete se podívat?

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

  • Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným
    Sport

    Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným

    Rodinní příslušníci i široká fotbalová veřejnost se dnes v obřadní síni olomouckého krematoria rozloučila s legendárním trenérem Petrem Uličným, který minulý pátek zemřel ve věku 76 let. Mezi smutečními hosty byli vedle celé řady fotbalových osobností, hráčů, funkcionářů všech generací i dva někdejší tuzemští reprezentační trenéři Milan Máčala a Karel Brückner.

  • Dva národy, čtyři dny, stovky jezdců. Jeseník zve na mistrovství v silniční cyklistice
    Sport
    Společnost

    Dva národy, čtyři dny, stovky jezdců. Jeseník zve na mistrovství v silniční cyklistice

    Na Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice zve Jeseník. Nejdůležitější závod sezony organizátoři plánují už od čtvrtku 25. června, probíhat bude až do neděle 28. června. Oslaví cyklistiku, vášeň i odhodlání, které jezdce spojuje napříč generacemi.

  • Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů
    Sport

    Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů

    Prvoligový tým SK Sigma Olomouc povede i do příští sezony Pavel Hapal. Realizační tým projde obměnou, především na pozici asistentů. Jeho nejbližšími spolupracovníky budou Jaime Monroy, Radoslaw Bella a Filip Rydval. Sigma to oznámila na svém webu.

Seriály