Provozovatelé areálů v Jeseníkách pociťují ztráty, místy je provoz zastaven

Citelné ztráty způsobuje současné počasí provozovatelům jesenických lyžařských areálů. Kvůli nedostatku sněhu přicházejí nejen o návštěvnost během současných jarních prázdnin, ale pokud budou chtít udržet sezonu až do konce, budou muset své svahy znovu nákladně dosněžit. Za nejhorší od existence střediska v roce 2007 považuje současnou sezonu například provozovatel areálu v Přemyslově na Šumpersku Jaroslav Podzimek. Část jesenických areálů kvůli oteplení provoz vleků zastavila, čekají na ochlazení.

V Přemyslově je dnes v provozu jen dětský areál, od úterka i modrá sjezdovka a lanová dráha. Večerní lyžování je několik dní zrušeno. "Zrovna dáváme dohromady modrou sjezdovku, to dostalo tak na zadek, že je to katastrofa. Je to nejhorší sezona za existenci střediska. Dosud jsme vždy otvírali po Vánocích a končili jsme v březnu, letos poprvé za existenci střediska jsme spouštěli až 13. ledna a následné dvě oblevy s tím hrozným způsobem zahýbaly. Na náklady snad vyděláme, ale bude to bez zisku. Je to velmi špatné," řekl dnes provozovatel střediska Jaroslav Podzimek.

Provoz od neděle, kdy vydatně pršelo, zastavil také horský areál Kraličák, který přitom díky zasněžovací strategii měl v plánu odolat výkyvům počasí po celou sezonu. "Čekáme až klesnou teploty, zatím nemůžeme rolbovat. Ztráty budou, pokud se během 14 dní teploty nesníží, bude to již o rozhodování, zda sezonu neuzavřít. Je to ale předčasné, ve středu se snížením teplot dokážeme rozjet sjezdovky a pojedeme, dokud tam sníh bude - pak uvidíme," řekla dnes za areál Vladimíra Mrázová.

Kvůli nepříznivému počasí přerušil provoz také X-park Františkov. "Pokud se počasí během února umoudří, zapneme děla a dosněžíme. Držte nám palce," vzkázali provozovatelé návštěvníkům. Ve Ski Aréně Karlov byla v neděli kvůli dešti v provozu jen čtyřsedačka Ski Express, dnes jsou lanovky opět v provozu. "To počasí si zahrává, určitě dělá vrásky všem, kteří mají na starosti vleky. Na nějaké hodnocení je ale ještě brzo, máme před sebou ještě pět týdnů prázdnin," řekl dnes za středisko Boris Keka.

Pro níže položená lyžařská střediska je současné počasí fatální. "Vnímám to nešťastně, je strašně smutné na to koukat, když to člověk zasněží, lidi jezdí, všechny to baví a pak přijde třítýdenní neuvěřitelná obleva, kdy teplota stoupá až k 15 stupňům nad nulou a sníh mizí před očima, je to smutné. Ztráty zatím počítat nemůžu. Už podruhé nevěřím tomu, že se to spraví. Vzhledem k předpovědi na další celý týden tomu nevěřím," řekl dnes provozovatel střediska v Hlubočkách u Olomouce Michal Stojmenov. Do Hluboček jezdí lyžařské kurzy školek z regionu, do ukončení kurzů chyběl podle Stojmenova týden. Lanovky se zastavily i v nedaleké Hrubé Vodě, do odvolání je mimo provoz i areál v Kladkách na Prostějovsku.

Související

  • Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným
    Sport

    Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným

    Rodinní příslušníci i široká fotbalová veřejnost se dnes v obřadní síni olomouckého krematoria rozloučila s legendárním trenérem Petrem Uličným, který minulý pátek zemřel ve věku 76 let. Mezi smutečními hosty byli vedle celé řady fotbalových osobností, hráčů, funkcionářů všech generací i dva někdejší tuzemští reprezentační trenéři Milan Máčala a Karel Brückner.

  • Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů
    Sport

    Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů

    Prvoligový tým SK Sigma Olomouc povede i do příští sezony Pavel Hapal. Realizační tým projde obměnou, především na pozici asistentů. Jeho nejbližšími spolupracovníky budou Jaime Monroy, Radoslaw Bella a Filip Rydval. Sigma to oznámila na svém webu.

  • Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště
    Sport

    Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště

    Fotbalisté SK Sigma Olomouc už začali s přípravou na novou sezónu Chance Ligy. Pod vedením trenéra Pavla Hapala si nejprve dali testování, to bylo o víkendu. A od pondělí 22. června už jsou i na hřišti.

  • Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci
    Sport

    Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci

    Fotbalová Chance Liga už má rozlosovaný ročník 2026/2027. Tým SK Sigma Olomouc do něj vstoupí zápasem v Jablonci, nejvyšší soutěž bude začínat poslední červencový víkend. Poprvé doma budou hrát Hanáci ve 2. kole proti Mladé Boleslavi.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály