Vietnam je zemí mnoha barev, kontrastů i překrásných historických památek. Turisté s dobrodružnou duší ocení dokonalé pouliční jídlo, přívětivé obyvatele, velkolepé hory či ohromující tropické pláže. Na své si ale přijdou i cestovatelé, kteří od cesty do Vietnamu očekávají něco navíc.
Kdo cestuje, získává rozhled a možnost srovnání. „Čím víc cestuji po světě, tím víc miluji svou rodnou zemi. Vnímám intenzivněji, jak se máme u nás dobře. I kdyby naše cestování neobsahovalo žádný seminář, stejně bychom se vraceli duševně obohacení,“ říká Denisa Švecová majitelka a ředitelka firmy Aldekon.
Bonus získaný vzděláváním s Aldekonem navíc přináší obrovskou přidanou hodnotu k tomuto cestování. Odlétá-li člověk s nějakými otázkami či pootevřenými tématy, má skvělou možnost na této cestě za pomoci technik, které Denisa Švecová používá, přijít konečně k odpovědím. Na sebepoznávacích cestách člověk lépe vnímá své emoce a dekóduje myšlenky. Ke všem technikám, jako jsou například koučink, mentoring, mastermind nebo konstelace, má Denisa Švecová řádnou koncesi.
„Školení v zahraničí využívají jednotlivci, kteří se chtějí osobně někam posunout, páry, které potřebují dostat do rovnováhy svůj pracovní a osobní život, firemní týmy, které potřebují něco vyřešit. U firemních týmů se na našich cestách nejčastěji věnujeme osobnímu postupu jednotlivců, začlenění do správného sektoru ve firmě, tedy hledání talentů, týmovou spolupráci, správnou komunikaci, delegování,…“ konstatuje Denisa Švecová. Absolventi školení s Denisou říkají, že během vzdělávacích aktivit použitých na zahraniční cestě získali nečekaný benefit v tom, že si rozmotali problémy bez zdánlivého řešení. Denisa Švecová vybírá pružně techniky podle situace a podle témat, na kterých skupina nebo jednotlivci pracují. Přechází tak plynule mezi koučinkem, konstelacemi, imaginacemi, psychodynamickým koučinkem i mentoringem.
Tato cesta je pro mnohé cestovatele transformační a pomůže jim lépe porozumět sobě samým. Kombinace cestování se vzděláváním podle Denisy funguje jako prostředek pro sebepoznání a osobní růst.
Co lze zažít ve Vietnamu?
Pojeďte si nakoupit na skutečnou vietnamskou tržnici – kromě známých i nezvyklých druhů ovoce a zeleniny třeba ptačí hnízda na proslulou vietnamskou polévku. Navštivte zemi, kde moderní a rušná velkoměsta střídají vesničky v nekonečné zeleni rýžových políček. Projdeme se po horách severu, poplujeme lodí v mekongské deltě, všude se budeme setkávat s rozmanitou a pestrou přírodou i milými místními obyvateli. O silném kulturním vlivu sousední Číny se přesvědčíme na vlastní oči, dokonce i přes chuťové pohárky. Bohaté zážitky z exotické cesty vstřebáme se zájemci o prodloužení na Phu Quocu – ostrově nejlepších vietnamských pláží a výtečné rybí omáčky.
„Pojeďte s námi do daleké Asie. Do domoviny lidí, s kterými jsme zvyklí se vídat i u nás doma, ale o jejichž vlasti máme jen mlhavé představy. Vystartujeme z pulzujícího velkoměsta Hanoj, kde se pohyb odehrává „na dvou kolech“. Putovat k severu budeme jak rýžovými políčky, tak malebnými čajovými plantážemi,“ zvou pořadatelé s tím, že na programu je i návštěva nejvyššího vietnamského pohoří se známým horským střediskem SaPa. Chybět nebudou ani vyhlášené nedělní trhy zářící barevnými kroji mnoha horských kmenů v městečku BacHa. „Dojedeme i k vietnamsko-čínským vodopádům Ban Gioc. Rozhodně nevynecháme ani Unescem chráněnou oblast pobřežních útesů a skalních homolí u města HaLong stejně jako si neodpustíme návštěvu jednoho z bývalých hlavních měst starodávné říše HoaLu a plavbu po „ponorných krasových řekách“ TamCoc a TrangAn,“ lákají dále pořadatelé.
Cestovatelé poznají, že lidé ve Vietnamu jsou nejen obchodníky, jak je známe od nás, ale i velmi tvrdě pracujícími zemědělci, zručnými tkalci a řemeslníky a také milými hostiteli a společníky. „Z takové cesty nepřijedou unavení, ale nabití energií,” dodává na závěr Denisa Švecová.