Samec i všechny samice soba polárního v Zoo Olomouc pochází z chovu Zoo Olomouc. Postupně přivedli na svět 8 mláďat. Rodila se od 2. do 12. května. Některá mláďata jsou prozatím téměř bílá, ale v dospělosti tato barva přejde do světle šedé, jiná se rodí v barvě hnědé.
„Mláďata prospívají a daří se jim dobře. Tito zarytí seveřané, pocházející z arktických oblastí, čelí v zimním období ve své domovině teplotám blížícím se padesáti stupňům pod nulou,“ uvádí zooložka Eliška Veselá. Soby zoo chová od roku 1994, kdy do Olomouce přivezli zakládající skupinu ze Zoo v Kolmardenu ve Švédsku. V Zoo Olomouc přišlo na svět už 118 mláďat.
Parohy na rozdíl od ostatních jelenovitých mívají obě pohlaví. Samci je shazují po říji, která začíná v srpnu, samice až po porodu. V době říje samci projevují velkou agresivitu a nepřijímají potravu. Následně využijí příznivých podmínek, aby se vykrmili do kondice, která jim umožní přečkat krutou zimu. V přírodě během zimy mohou sobi přijít až o 30 % hmotnosti a mnozí z nich i o život.
Chov sobů není jednoduchý z důvodu náročnosti těchto kopytníků na složení potravy. Na jaře, když jsou samice březí, i v létě, kdy kojí svá mláďata a kdy samcům rychle roste paroží, se v přírodě pasou na množství rozmanitých druhů bylin a výhonků dřevin (cca 300 druhů), které jsou velmi výživné a obsahují množství vitamínů, minerálů a proteinů. V zimě se živí hlavně lišejníky. Jejich potrava v zoo tedy musí být rovněž bohatá. Potřebují velké množství okusu, kvalitního sena, zeleného krmení a speciálních granulí.