Dříve, než se zoologická zahrada ustrojí do pestrobarevného podzimního kabátu, a ještě před tím, než si v ní žijící zvířata užijí dýňové hody, vzali lemuři a kočkodani za vděk květy ibišku. Podívaná to byla náramná, a ke všemu si ještě velmi pochutnali.
„Zvířatům se během sezóny snažíme zpestřit jídelníček všemožně. Tentokrát to byly květy ibišku, které nám již každoročně dodává jedna olomoucká rodina,“ uvádí zooložka Jitka Vokurková. V Zoo Olomouc lidé mohou vidět například kriticky ohroženého lemura varu, ten patří mezi největší lemury. Ze všech lemurů je nejvíce plodožravý, současně je velmi důležitým roznašečem semen po pralese, čímž zajišťuje jeho obnovu. Taktéž přenáší pyl z květů národního stromu Madagaskaru ravenaly madagaskarské. Pohybuje se převážně v korunách stromů, v nichž si za účelem rozmnožování staví i hnízda. Mláďata při přesunu přenáší v zubech jako kočka.
Na Svatém Kopečku žije i lemur běločelý. V pralesích severovýchodního Madagaskaru byla pro jejich ochranu před lovem zřízena rezervace Betampona, vysazeni byli i na ostrůvek Nosy Mangabe. Samice bývají hnědé, případně hnědošedé, zato samci se pyšní bílým zbarvením hlavy. Mláďata samice přenáší v tříslech.
A do třetice lemur tmavý. U tohoto druhu se vyskytuje výrazný pohlavní dimorfismus, samci jsou sytě černě zbarvení, zatímco samice jsou hnědavé s bílým břichem a hlavou. Tento druh je označován za nejkrásněji zbarveného lemura.