Do výšky se tyčí monumentální kostel a na hřbitově jsou kamenné pomníky, to jediné zbylo ze Staré Vody. Pomníky připomínají již zesnulé obyvatele zaniklé obce na Olomoucku. Jejich potomci museli po roce 1945 obec opustit, byli to Němci. O víkendu 13. – 15. května se opět ke kostelu, jako každý rok, vrátí skauti a další dobrovolníci, aby se podíleli na zvelebení polozapomenutého místa.
Skauti akci Obnova Staré Vody zahájili v roce 1995, od tohoto roku se při brigádách vystřídají stovky skautů a skautek. „Spočítali jsme, že jsme tam za tu dobu odpracovali 18 tisíc hodin. Skauti přijíždí z Olomoucka, Ostravy, Frýdku-Místku, Dubu nad Moravou, ale i z Polska, Kanady, USA, Francie, Německa, Holandska a tak dál,“ řekl v roce 2020 pro Český rozhlas Olomouc Jan Pečínka, skaut a organizátor akce.
Stará Voda je zaniklá obec na hranici vojenského újezdu Libavá. Dříve vyhledávané poutní místo zaniklo po roce 1945, kdy došlo k odsunu místního německého obyvatelstva. Místo bylo začleněno do vojenského prostoru. Zachoval se pouze kostel svaté Anny a svatého Jakuba Většího. Vnějšek kostela byl po roce 1990 restaurován. Každý rok se na místo sjíždějí skauti a dobrovolníci, kteří pomáhají s péčí o poutní místo.
Také letos se dobrovolníci do Staré Vody vrátí. Objevit kouzlo obce může každý, pracovní víkend startuje v pátek 13. května. Svaly dobrovolníků si odpočinou v sobotu večer u kytar a zpěvu. Pracovat se bude po celém areálu až do neděle 15. května, kdy se všichni vrací domů. Skauti nocují ve vlastních stanech a stravují se z vlastních zásob.