Ani dnes vás nenecháme bez nahlédnutí do minulosti. Připomene si, co významného se stalo 15. ledna v minulých stoletích. Na území Česka se protestovalo a v takové Anglii nebo Chorvatsku jásali. Buďte v obraze s naši rubrikou Právě dnes.
Na Václavském náměstí v Praze začaly 15. ledna 1989 pětidenní protesty, které se později nazývaly Palachův týden, protože disidentské skupiny chtěly uctím památku Jana Palacha. Jednalo se o největší projev občanů proti totalitnímu režimu. Nechyběly obušky, slzné plyny ani vodní děla. Lidé ale na druhý den přišli znovu.
Anglie má novou královnu. V roce 1559 byla korunovaná Alžběta I., vládla až do své smrti v roce 1603. Slávu si získala porážkou Španělska v roce 1588. Její vláda se často nazývá alžbětinskou dobou nebo zlatým věkem Anglie.
Stát Angola získává nezávislost od Portugalska v roce 1975. O sedmnáct let později 15. ledna 1992 se stává nezávislým státem Slovinsko a Chorvatsko, uznalo to Mezinárodní společenství.
Svět je zase o něco chytřejší, spouští se Wikipedie v roce 2001. Zatím teda jen anglická, ale i to je začátek.
V polovině ledna roku 2009 přistál Airbus A320 nouzově na řece Hudson. Jednalo se o každodenní let na trase z New Yorku – Seattle, ale nastaly komplikace pouhých šest minut po vzletu. Kapitán Chesley Sullenberger úspěšně přistál na řece a zapsal se do dějin. Podle této události je natočen film Sully: Zázrak na řece Hudson.