V zázemí terárií olomoucké zoo došlo k metamorfóze (přeměně z pulce na žábu) u rosniček včelích. Dospělé rosničky včelí (Trachycephalus resinifictrix), jedovaté stromové žáby z Jižní Ameriky, mohou návštěvníci pozorovat v teráriu v prostorách východu ze zoo. Tam také samičky po spojení se samci kladou své snůšky do misek s vodou.
Děje se tak v noci, kdy vykazují rosničky největší aktivitu. To je poznat každé ráno podle „upatlaného“ skla, po kterém rosničky díky svým přísavkám velmi rády šplhají. Naše skupina rosniček pochází z lotyšské Zoo Riga. Chovají se poměrně běžně, ale odchovy jsou už méně časté.
Vajíčka okamžitě přesunujeme do oddělených nádrží, kde se po třech dnech líhnou pulci. Vývin pulců trvá přibližně dva měsíce. Ke konci stádia pulce se začínají objevovat nejprve zadní a poté přední nohy. Ocas mění svůj tvar a postupně zaniká. Stejně jako svůj tvar mění celé tělo a razantní změnu prodělávají i vnitřní orgány jedince. Nakonec malá žabička vylézá z vody na okolní vegetaci a začíná žít terestrickým (suchozemským) způsobem života.