Brazílie. Země zaslíbená fotbalu. Kdo by čekal, že Sigmu Olomouc nejvíc posilují, hned po Slovensku, hráči jedné z největších fotbalových bašt? Olomoucký sport pro čtenáře Olomouckého Reportu připravil čtení o posilách z této jihoamerické země jejímž hráčům se přezdívá kanárci. Dnes se představuje Bueno.
Vlastním jménem Daniel Mariano Bueno pochází z obce Tietê ve státě São Paulo. Už v 18 letech si střední útočník řekl o angažmá v nyní už neaktivním brazilském celku Atlético Socoraba. Po dvou zastávkách v São Caetano a Santo André se rozhodl zkusit štěstí mimo svoji vlast. Proto zamířil do Japonska, kde působil v mužstvu Omiya Ardija. Během dvou let však odehrál pouze 5 zápasů, což ho donutilo k návratu do Brazílie. V létě roku 2007 se rozhodl vyzkoušet evropskou cestu, a tak od 1. července podepsal smlouvu na Andrově stadionu společně s krajanem Danielem Rossim.
Bueno nebyl typický brazilský hráč, spíše než kreativitu na balonu volil hledání prostoru v šestnácte a hlavičkové souboje. Možná že stejnost s našinci společně s velkou konkurencí v útoku ho stála místo. Smůlu měl i ve svých úvodních zápasech za Sigmu Olomouc, kdy mu nebyly uznány dva regulérní góly pro ofsajd. „Jak říkáme v Brazílii: v každém zápase musím zabít lva. Bojovat o místo budu dál,“ prozradil v říjnu 2007 pro Olomoucký deník. Na Hané nakonec stihl Daniel Bueno odehrát 10 utkání, vstřelit 1 gól a po sezóně se poroučel. Více prostoru dostával v B-týmu ve třetí lize. Doplatil také na to, že byl v kádru čtvrtým hráčem země mimo Evropskou unii, tehdejší kvóty totiž povolovali pouze tři fotbalisty mimo EU.
Po odchodu z Olomouce zamířil na Maltu, kde s roční přestávkou v polské Vratislavi a půlroční štací v iráckém Zakhu působil do zimy 2014 a pak ještě krátce na podzim 2020. Od té doby putoval po klubech ve své rodné krajině. Od ledna 2015 vystřídal celky Piracicaba, Flamengo, Rio Claro, Bangu, dříve zmiňované São Caetano, Náutico, Noroeste, Portuguesa, Barra a Comercial. V loňské sezóně se objevil na soupisce Poços de Caldas.