V Olomouci probíhá natáčení filmu Šnajdr s Ivou Janžurovou v hlavní roli

362
Z tiskové konference k filmu Šnajdr | foto Olomoucký report

Tři dny se natáčelo v Praze, nyní se celý štáb přesunul do Olomouce, kde bude do 15. srpna probíhat natáčení. Ve filmu budou zářit hvězdy jako je Iva Janžurová, Iva Pazderková, nebo Pavel Šimčík. Film Šnajdr vzniká jako československá koprodukce i ve spolupráci Olomouckého kraje a města Olomouc.

„Je strašně dobře, že kraj i město Olomouc se snaží podporovat kulturu, protože nám producentům to umožňuje točit dále než dvacet kilometrů za Prahou. Navíc při cestě do Olomouce vlakem se nám povedlo točit také scény do filmu,“ řekl Ondřej Zima z producentské firmy Evolution Films.

Miroslav Krobot pracuje na novém snímku také s olomouckým psychologem Lubomírem Smékalem. „Řekli jsem si s Lubošem, že by bylo dobré se zase vidět. A co bychom dělali na našich setkáních… tak jsme si řekli třeba film. No, a nakonec se ukázalo, že by to mohlo být vizuálně zajímavé.“ popisuje Miroslav Krobot vznik nápadu na aktuální snímek.

„Spolupráce s Mirkem byla pro mě už v divadle velice milá, příjemná a zbavená všech hysterických momentů. Navíc mi pohltily i jeho herecké kreace,“ popsala spolupráci s Miroslavem Krobotem herečka Iva Janžurová.

Možná si kladete otázku, kdo, že je vůbec Šnajdr. „Pavel Šnajdr je pražský herec, který přijímá nabídku, aby narežíroval v Olomouci improvizační představení. Šnajdr je vysoký herec, zvláštní pábitel, který se musí popasovat s věcmi, které pro něj život chystá,“ popsal postavu Šnajdra herec Pavel Šimčík.

Na premiéru filmu se diváci mohou těšit v první polovině roku 2022.